מנהלים עסקים כמו אמני קרקס

סדרת כתבות המאפשרת ללמוד מאמני הקרקס וליישם בסביבות עסקיות

כתבו: יורם בר-סלע וטל שקד

בילדותי, חלמתי להיות לוליין בקרקס נודד. חיי הנדודים בארצות אירופה קסמו לי, אבל מעבר להם, קריאת התגר על כח המשיכה. הייתי אז מתעמל מצטיין, והיה די ברור לי שאני צריך להמשיך את דרכי אל הטרפזים המתנדנדים, לרחף בקלילות במרומי האוהל, לעשות "סאלטות" באוויר באור הזרקורים ולזכות בתשואות הקהל.
עם השנים, גיליתי צדדים פחות מושכים של חיי הקרקס, ובחרתי בדרך שמרנית יותר. לצד עיסוקי בשיווק, אני קוסם מקצועי, חובב ג'גלינג ומת על מופעי קרקס. אהבתי זו מובילה אותי לבחון את טכניקות העבודה של אמני הקרקס ולהפיק מהן תובנות הקשורות לניהול ושיווק.
בסדרת הכתבות "מנהלים עסקים כמו אמני קרקס", אספר על אמני קרקס יוצאי דופן - אלופי האלופים של העולם הססגוני של הקרקסים. דרך התבוננות בקטעי המופעים והבנת טכניקות העבודה שלהם, אשתף אתכם בתובנות שלי הקשורות לניהול עסקים כגון: ניהול משימות ולוחות זמנים, ניהול עבודת צוות, תעוזה וקבלת החלטות, איזון בין עיסוקים שונים ועוד.
יחד אתי, תהיה גם טל שקד. בשיחה על סדרת הכתבות הזו, הצלחתי להדליק אותה על הרעיון  ולצרף אותה למשימה. טל עוסקת באימון לשיחות אמיצות בעסקים משפחתיים. תחום ייחודי שבמסגרתו היא מיישמת את הסינרגיה בין שני תחומי העיסוק שלה: יעוץ ארגוני וטיפול משפחתי. טל הסכימה לתרום מהידע העצום שלה, כדי להעשיר את התובנות ולהכניס אותן למסגרות מקצועיות מהנות ומועילות, הן עבור מנהלי חברות גדולות והן ליזמים ומנהלי עסקים קטנים.

אנחנו מקווים שכמונו, תיהנו לקרוא את הכתבות, לצפות בסרטונים שהטכנולוגיה המודרנית וחוקי זכויות היוצרים מאפשרים לנו להציג כאן, ותפיקו תועלת בניהול חיי היומיום שלכם.
אם מצאתם תועלת מעשית בסדרת הכתבות, ובא לכם לשתף אותנו ואת הגולשים, אנא ספרו לנו במייל. ואם יש נושאים בתחום הניהול שנראים לכם מתאימים לסדרת הכתבות המקורית הזו, אנא כתבו אלינו. נשתדל "להרים את הכפפה" ולטפל בהם במסגרת הכתבות הבאות בסדרה.
הכתבה הראשונה בסדרה עוסקת בתצפית על "מסובבי הצלחות". מהם, ניתן ללמוד על ניהול זמן ועדיפויות בביצוע משימות, הן בחיי העבודה והן במסגרות אישיות. לכתבה הקליקו כאן.
שלכם,

יורם בר-סלע & טל שקד